Blog

James Cole a Jakub Hussar představují dokument Charta420 – volaní po dekriminalizaci marihuany

Česká rapová legenda James Cole volá po dekriminalizaci marihuany.

režisér Jakub Hussar a rapper James Cole

Jak sám interpret vzpomíná se svým kamarádem Jakubem Hussarem společně vytvořili deklaraci, která nese název Charta 420 a chtějí dostat téma dekriminalizace na celospolečenskou úroveň, aby poslanci v České republice viděli, že Cannabis Sativa má podporu v celé zemi. Chtějí zapojit celou republiku pod jedním 420 bannerem. Co však Listina všechno zastřešuje?

James Cole v ní rozebírá klasické argumenty, které několik staletí brojí proti užívání konopí. Hovoří o prokázaných studiích a o tom, jak se dnes černý trh dostal do popředí a země si neví rady jak jej regulovat, protože stále nepřišla dekriminalizace. Stejně Cole obsáhl i fakt jaká je dnes marihuana běžná a že s ní přicházejí do kontaktu přes řemeslníky učitelů i právníci či lékaři. Nejde mu o byznys ani o politickou lobby, je to čistě osobní zájem a láska k rostlině. Pokud by jeho charta byla přijata očekává, že počet uživatelů neporoste právě naopak klesne. Vybízí tedy politiky, aby se podívali do jiných zemí, které, jak on tvrdí, podobným obrozením prošly a nikomu to na škodu nebylo.

Celá charta se nachází na profilu Českého interpreta a rozhodně stojí za přečtení. Pokud tyto řádky čtou slovenský politici těch tam klidně i sám odnaviguju aby se nedívaly v moderní společnosti na konopí tak přes prsty jak to dělají i dnes. Budeme tě informovat o tom, jak se daří Jamesi Coleovi v jeho iniciativě dál.

Ty nám řekni, jestli bys něco podobně přivítal i na Slovensku.